Relacja z uroczystego zebrania z okazji 30-to lecia klubu

W dniu 04.02.2010 w siedzibie klubu SP7PFD odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Klubu z okazji 30-to lecia powstania oraz odznaczenia klubu Odznaką Honorową w formie plakiety przez Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców.

Na uroczystość przybył przedstawiciel Urzędu Miasta w osobie Pana Ziewca - Kierownika d/s Zarządzania w Sytuacjach Kryzysowych oraz Pan Wróbel - Kierownik Domu Kultury przy Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którego Klub Krótkofalowców SP7PFD jest jednym z ogniw. Klub reprezentowali koledzy SP7CXV, SP7CKU, SP7MFR, SP7MFQ, SQ7MHN oraz SP7WOP, który pomagał organizacyjnie. Po prezentacji i opisie działalności klubu życzenia dalszych sukcesów i pogłębiania osiągnięć złożyli przedstawiciel UM Starachowice oraz Kierownik Spółdzielczego Domu Kultury. Całość uroczystego posiedzenia utrwaliła TV kablowa Starachowice a Pani redaktor z Gazety Starachowickiej napisała artykuł,

który można zobaczyć w gazecie papierowej za 2 zł lub na stronie internetowej gazety.

Zdjęcia w dziale Galeria - Nasz klub

 

Posiedzenie Zarządu OT 51 w klubie SP7PFD

W dniu 13.02.2010 w klubie SP7PFD odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału OT 51. W zebraniu wzięli udział członkowie Zarządu OT 51: Prezes Paweł SP7SP, skarbnik Wojtek SQ7MHN, Z-ca Prezesa d/s sportowych Paweł SP7LFT, sekretarz Artur SQ5TA, członek zarządu Stanisław SP7CXV. Obsługę kateringową i pracę pod okolicznościowym znakiem SN51OS w czasie obrad zapewnił Krzysztof SP7MFR.

Zdjęcia w dziale Galeria - Nasz klub

 

Klub SP7PFD w dniach aktywności Staropolskiego Oddziału Terenowego OT 51

W dniach 07.02 - 20.02.2010 radiostacja klubowa pod okolicznościowym znakiem SN51OS brała udział w imprezie łącznościowej zorganizowanej przez Staropolski OT 51 "Dni aktywności OT 51".

Operatorami radiostacji byli koledzy Stanisław SP7CXV ssb, cw, Krzysztof SP7MFQ cw, Krzysztof SP7MFR ssb, digi, cw, Wojtek SQ7MHN ssb, digi.

W wolnym czasie w/w operatorzy pracowali pod swoimi znakami indywidualnymi.

Wojtek SQ7MHN na swojej radiostacji używał znaku okolicznościowego SN51MHN, pozostali koledzy SQ7LQZ, SP7MFY, SP7WOP, SP7EVK, SP7THE, SP7DPT brali udział w imprezie pod własnymi znakami.

W liczbach nasza aktywność wygląda następująco:

ssb - 510 qso
cw - 137 qso
bpsk31 - 161 qso
bpsk125 - 2 qso
fsk31 - 2 qso
rtty - 19 qso
amtor - 1 qso
mfsk - 16 qso
hell - 17 qso
throb - 9 qso
fm - 16 qso
 

Ze statystyk wynika z jakim zaangażowaniem koledzy podeszli do udziału w dniach aktywności OT 51. Pozostali koledzy pracujący pod własnymi znakami indywidualnymi, mają w logach wiele QSO z polskimi oraz zagranicznymi radioamatorami.

Jako kierownik radiostacji klubowej dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Bez waszej pomocy nie było by takiego wyniku.

Stanisław SP7CXV.

 

 Ekspedycja kart SN51OS

W dniach 15-22.03.2010 zakończono druk nalepek na karty okolicznościowe za pracę pod znakiem SN51OS.

Ze względu na fakt, że kart było około 1000 sztuk i lekki problem przy naklejaniu nalepek na karty w pracach zaangażowana była młodzież choć nie tylko co widać na zdjęciu. Zgodnie z obietnicami podczas prowadzenia łączności karty okolicznościowe niebawem znajdą się u korespondentów. Odpowiedzi na karty QSL przychodzące "direct" wysyłane są na bieżąco.

 

Relacja za zjazdu w Nowej Słupi

Dnia 17.04.2010 w Słupi Nowej odbył się kolejny wiosenny zjazd Oddziału Staropolskiego OT 51. Zjazd wypadł w specyficznym czasie podczas żałoby narodowej ogłoszonej po katastrofie lotniczej, w której zginął Prezydent RP wraz z delegacją sejmową. Mimo tak niekorzystnego terminu frekwencja była bardzo dobra, obecnością zaszczycił nas Prezes PZK kolega Piotr SP2JMR.

Po przywitaniu przybyłych gości przez Prezesa OT 51 Pawła SP7SP głos zabrał Prezes PZK, który nakreślił kierunek zmian i przyszłość Związku w perspektywie mającego się odbyć Nadzwyczajnego Zjazdu PZK. Przykra jest wiadomość, że na zjeździe nie będzie reprezentowany nasz oddział ze względów czysto proceduralnych, cóż takie są przepisy. Następnym punktem było wręczenie przez Prezesa PZK Odznaki Honorowej PZK w formie plakiety dla klubu SP7PFD. Odznaka była przyznana wcześniej, ale jakoś nie było okazji wręczenia, co wreszcie udało się. Stanisław SP7CXV Prezes klubu podziękował Zarządowi PZK za wyróżnienie oraz przedstawił krótką historie klubu podkreślając, że przez wiele lat SP7PFD był jedynym czynnym klubem w okręgu Świętokrzyskim a w ubiegłym roku obchodził 30 lecie powstania. Kolejnym miłym akcentem było wręczenie przez Prezesa PZK licencji nasłuchowej oraz znaczka PZK Oli Jagieła znak SP7-51004. Następnie Paweł SP7LFT Zastępca Prezesa d/s sportowych OT 51 podsumował dni aktywności, które odbyły się w lutym tego roku.

Dla trzech najbardziej aktywnych stacji z poza OT 51 zostały ufundowane anteny na UKF, które wręczył Prezes Paweł SP7SP. Miłym zaskoczeniem były specjalne dyplomy dla najaktywniejszych stacji z naszego okręgu, które zrobił i wręczył Paweł SP7LFT na które to załapał się też nasz klub. O godzinie 12.00 zebrani uczcili minutą ciszy poległych w katastrofie prezydenckiego samolotu. Następnie przerwa do obiadu i trochę wolnych dyskusji między kolegami a tematów nie brakowało. O 13-tej smaczny obiad i koniec zjazdu. Ze zrozumiałych względów, katastrofy samolotu prezydenckiego i żałoby narodowej nie odbyło się planowane ognisko choć pogoda jak na złość była wspaniała. Do zobaczenia na Wykusie i jesiennym zjeździe.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Zjazdy OT PZK

 

Zaproszenie na "Wykus 2010"

Klub SP7PFD w Starachowicach zaprasza koleżanki i kolegów do wzięcia udziału w wyprawie krótkofalowej na Wykus w dniach od 10.06.2010 od godzin popołudniowych (czwartek) do 13.06.2010 do godzin rannych (niedziela). Koledzy z klubu SP7PFD ze Starachowic będą tam w czwartek po południu a w piątek dojadą koledzy z klubu SP7POS z Ostrowca Św. Tradycyjnie z polany na Wykusie będzie czynna klubowa radiostacja ze znakiem okolicznościowym SN0AK z okazji corocznych zjazdów kombatantów zgrupowań partyzanckich AK "Ponury - Nurt", które odbywają się w sobotę w godzinach popołudniowych, msza polowa, ognisko itd. Radiostacja pracuje z miejsca gdzie w latach wojny pracowała radiostacja okręgu AK "Jodła" inspektora "Jacka". Z tej radiostacji nadawane były depesze z Komendy Głównej AK do Londynu. Do Wykusu można dojechać z Wąchocka w kierunku na Siekierno lub od strony Bodzentyna w kierunku na Siekierno Wykus. Uwaga ! dla zmotoryzowanych ze względu na leśną drogę należy uważać na miski olejowe i jechać ostrożnie droga jest bita ale wystają kamienie. Jeszcze jedna sprawa: jeżeli ktoś chce przyjechać w sobotę to bardzo wcześnie rano albo w piątek na wieczór bo w sobotę od godziny 10:00 praktycznie niema wjazdu dla gości, trzeba samochód zostawić około kilometra przed polaną i dojść pieszo. W sobotę do południa można za niewielką opłatą zjeść harcerską grochówkę.

Informacje o aktywności z Wykusu w periodyku blogu.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Refleksje z wyprawy "Wykus 2010"

Kolejna wyprawa klubu SP7PFD na "Wykus" to już historia. W dniach 10.06 - 13.06.2010 z Wykusu pracowała radiostacja klubowa pod okolicznościowym znakiem SN0AK. Klub reprezentowali: SP7CXV, SP7EUO, SP7MFR, SP7MFQ, SP7MFY, SP7WOP, SQ7MHN.

Również w czwartek przybyła silna grupa kolegów z Suchedniowa, która przywiozła własny sprzęt z agregatem włącznie. Koledzy nawiązali sporo łączności pod swoimi znakami łamanymi przez siedem z QTH Wykus, co było świetnym uzupełnieniem do łączności prowadzonych przez SN0AK. W piątek dołączyła nie mniej liczna grupa kolegów z Ostrowca Św. z Prezesem OT 51 Pawłem SP7SP i Ryśkiem SP7EXY. Przybyli też koledzy ze Skarżyska Kam. m.in Sławek SP7FBB. Z Radomia przyjechali koledzy zwolennicy APRS-u. W czasie paru dni nawiązano wiele łączności krajowych i zagranicznych. Obozowisko odwiedzili harcerze oraz młodzież, która przybyła w sobotę na uroczystości kombatanckie zgrupowań AK "Ponury - Nurt", które odbywają się w drugi weekend czerwca na polanie Wykus. Pogoda dopisała, choć tradycyjnie po uroczystościach w sobotę była ulewa z gradem. Koniec nadawania to niedziela przed południem. Pragnę w imieniu klubu SP7PFD podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za przybycie i pomoc w realizacji wyprawy do zobaczenia za rok.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

Ps. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że inicjatywa pracy z Wykusu podjęta przed 20-tu laty przez kolegów z klubu: SP7CXV, SP7CKU, SP7CKT, SP7CKW, SP7EUM, SP7EUO, SP7FAJ, SP7MFQ, SP7MFR, SP7MFY i kontynuowana corocznie doczeka się takiego rozwoju. W tym roku było nas na Wykusie około 40 osób - to cieszy.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

 

Spotkanie Białka 2010

W dniach 16 - 18.07.2010 w Białce k/Iłży - alternatywne QTH kol. Stanisława SP7CXV, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu i Rady klubu SP7PFD.

W posiedzeniu i dyskusji uczestniczył QSL menager okręgu 7 kolega Jurek SP7CVW. W międzyczasie koledzy nawiązywali łączności na radiostacji SP7PFD/7. Były pokazy pracy emisjami cyfrowymi, które prowadził Krzysiek SP7MFR, pomagał Krzysiek SP7MFQ a Janusz SP7MFY zapewnił serwis zdjęciowy.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Jesienny zjazd OT 51 Wólka Milanowska

W dniu 16.10 2010 w Wólce Milanowskiej k/ Słupi Nowej odbył się jesienny zjazd Oddziału Terenowego OT 51 PZK.

Frekwencja wynosiła ponad 50% członków oddziału. Prezes kol. Paweł SP7SP po przywitaniu gości zreferował działalność oddziału od ostatniego majowego zjazdu, między innymi wspomniał o bardzo udanej wyprawie na Wykus, którego organizatorem jest klub SP7PFD ze Starachowic. Wspomniał o uruchomieniu oddziałowego przemiennika SR7O zainstalowanego na maszcie telefonii komórkowej w m. Chocimów. Kolega Paweł SP7LFT omówił aspekt sportowy działalności czyli dni aktywności OT 51 w miesiącu lutym gdzie stacja SP7PFD była stacją wiodącą. Kolega Paweł podkreślił dobre przygotowanie oraz zaangażowanie członków klubu przy realizacji tej aktywności. Głównym punktem obrad był wybór delegata i przedstawiciela do Zarządu Głównego PZK w związku ze zmianą w statucie PZK na ostatnim zjeździe nadzwyczajnym. Delegat nie mógł być ze składu Zarządu OT. W głosowaniu jawnym wybrano kolegę Janusza SP7CDG z Radomia oraz zastępcę delegata koleżankę Małgosię SP7WQM. Na tym punkcie obrady dobiegły końca. Po obiedzie było ognisko, pieczone kiełbaski oraz piwo. Tam dyskusje toczyły się do wieczora aby następnie przenieść się do pokoi hotelowych gdzie oczywiście kontynuowano obrady w miłej i wesołej atmosferze.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie opłatkowe 2010

W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, w miniony czwartek tj. 16.12.2010 w klubie SP7PFD odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym to członkowie klubu tradycyjnie połamali się opłatkiem życząc sobie nawzajem zdrowia, wzajemnej życzliwości oraz wiele new FB - DX jako że większość klubowiczów to członkowie SPDXC.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze. Na zdjęciu od lewej koledzy Jacek SP7EVK, Andrzej SP7EUO, Janusz SQ7LQH, Janusz SP7MFY.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information