SP7PFD gospodarzem posiedzenia Zarządu OT 51

W siedzibie klubu SP7PFD w Starachowicach w dniu 22.01.2011 odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału OT 51 w składzie: Prezes SP7SP oraz członkowie zarządu SP7SQI, SQ5TA, SP7LFT, SP7CXV.

Jest to pierwsze spotkanie zarządu oddziału w tym roku. Głównym tematem spotkania było przyjęcie sprawozdania finansowego sporządzonego przez skarbnika oddziałowego kol. SQ7MHN. Ze sprawozdania wynika, że finanse oddziału są w dobrej kondycji, dokumenty przyjęto jednogłośnie. Trochę zamieszania wywołał temat dni aktywności OT 51. Ze względu na to, że stacja wiodąca ma problemy techniczne, ktoś ma ją zastąpić, będzie to klub z Suchedniowa lub w ostateczności ze Starachowic. Uzgodniono miejsce wiosennego spotkania członków i sympatyków OT 51 - piękny ośrodek w Borkowie k/ Daleszyc. Podnoszono też temat zgłaszania instalacji antenowych, obiecał się tym zająć sekretarz kol. Artur SQ5TA. Dalszy ciąg to wolne dyskusje na tematy krótkofalowe i nie tylko. Goście serdecznie podziękowali gospodarzom klubu za sprawną organizację a szczególnie kol. SP7MFR, który był szefem techniczno - logistycznym spotkania.

Zdjęcia w dziale Galeria - Nasz klub

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wiosenny zjazd OT 51

W dniu 16.04.2011 w Borkowie odbył się wiosenny zjazd Staropolskiego Oddziału PZK OT 51. W zjeździe uczestniczyła delegacja naszego klubu w składzie Stanisław SP7CXV, Józef SP7CKU, Krzysiek SP7MFQ, Jacek SP7EVK. Pojechał z nami również kol. Andrzej SQ7B award manager PZK.

Po wystąpieniu prezesa SP7SP sprawozdania przedstawili członkowie zarządu, skarbnik i zastępca d/s sportowych. Ważnym punktem obrad był wybór przedstawiciela do Zarządu Głównego PZK, został nim kolega Leszek SP7WOL z Radomia. Po nakreśleniu planów na lato i wolnej dyskusji zamknięto formalne obrady. Obiad i wspaniałe ognisko zakończyło wiosenny zjazd. Pogoda i humory dopisywały uczestnikom imprezy.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wykus 2011

Tradycyjnie jak co roku klub SP7PFD wraz z klubem SP7POS organizują wyjazd do pracy terenowej na Wykusie pod okolicznościowym znakiem SN0AK. W tym roku termin to 04.06.2011. W tym dniu w sobotę odbywają się główne uroczystości kombatanckie AK zgrupowań Świętokrzyskich Ponury-Nurt. Koledzy z klubu SP7PFD z radiostacją będą na Wykusie najprawdopodobniej już w czwartek w godzinach południowych to jest w dniu 02.06.2011. Koniec pracy w niedzielę po śniadaniu 05.06.2011. Przypominam o zabraniu ze sobą prowiantu, jest to środek lasu i sklepów nie ma. W poprzednich latach harcerze w dniu uroczystości organizowali jakiś sklepik i gorącą grochówkę ale różnie bywa, ciepła kurtka też może się przydać. Na Wykus dojechać można od Wąchocka w kierunku na Rataje lub z drugiej strony od Bodzentyna na Siekierno. Po wjeździe na leśne drogi proszę uważać na miski olejowe w samochodzie. Przy naszym obozowisku jest możliwość rozłożenia niewielkiego namiotu. Jeżeli ktoś wybiera się w sobotę 04.06 to proszę przyjechać rano, gdzieś o godzinie 9-10 policja zamyka dojazd w pobliżu imprezy, trzeba wtedy zostawić auto i przyjść pieszo prawie do kilometra.

Zapraszamy do udziału w naszej wspaniałej wyprawie i do spotkania na Wykusie.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Kolejne coroczne spotkanie na Wykusie krótkofalowców i sympatyków tego wspaniałego hobby odbywające się z okazji zjazdu kombatantów AK Zgrupowań Świętokrzyskich Ponury - Nurt mamy za sobą. Zgodnie z zapowiedziami organizatora tego spotkania koledzy Krzysiek SP7MFR, Krzysiek SP7MFQ, Janusz SP7MFY, Andrzej SP7EUO z klubu SP7PFD w Starachowicach, byli na miejscu już w środę w godzinach popołudniowych. Po rozbiciu namiotów i zawieszeniu anten rozpoczęli pracę pod okolicznościowym znakiem SN0AK w pobliżu miejsca lokalizacji partyzanckiej radiostacji inspektora "Jacka". Przypominam, że z tej lokalizacji pracowała radiostacja okręgu "Jodła" której celem była łączność z KG AK oraz nadawanie długich radiogramów do Londynu, których ze względu na możliwość dekonspiracji radiostacji nie nadawano z Warszawy.

Nasza radiostacja podobnie jak partyzancka zasilana była z akumulatorów, po przybyciu kolegów z Suchedniowa wspierana spalinowym agregatem prądotwórczym. W krótkim czasie dotarły posiłki: ze Skarżyska Sławek SP7FBB, z Ostrowca Świętokrzyskiego Paweł SQ7WPA wraz z przyszłą XYL Agatą SQ7WAP, z Sandomierza Zbyszek SP7VLH oraz z Połańca Andrzej SP7XFS. Już w pierwszych dniach nawiązano wiele łączności na CW, SSB i emisjach cyfrowych wypróbowując nowe konstrukcje anten trapowych wielopasmowych w warunkach leśnych. W kolejnych dniach do obozu dotarli pozostali koledzy z klubu SP7PFD w składzie Stanisław SP7CXV, Józef SP7CKU, Janusz SP7UWB. Z Radomia dzielnie wspierali wyprawę Rafał SQ7BCZ oraz Tomek SQ5DCP, z Kielc przybyli koledzy Paweł SP7LFT - członek zarządu OT 51 d/s sportowych z Michałem SQ7NLH. W piątek dotarło wielu kolegów z Suchedniowa na czele z Robertem SP7VUG, który jako operator SN0AK dzielnie radził sobie z pile-upem na 3,7 MHz ssb dając odpoczynek naszym radiooperatorom. Ze Skarżyska odwiedził nas członek zarządu OT51 Elek SP7AID wraz z YL. W dniu uroczystości mimo napiętych terminów obozowisko odwiedził Prezes OT 51 Paweł SP7SP oraz były poseł na sejm kol. Józef SP7EQL. W sobotę część kolegów brała udział w uroczystościach kombatanckich na polanie, uczestnicząc w mszy polowej oraz występach artystycznych do późnych godzin nocnych.

Wyprawa zgodnie z planem zakończyła się w niedzielę. Obozowisko odwiedziło wielu ludzi, młodzież, harcerze co przyczyniło się do popularyzacji hobby jakim jest krótkofalarstwo. W imieniu kolegów z klubu SP7PFD dziękujemy wszystkim przybyłym na naszą wyprawę. Karty QSL (nowa edycja) via SP7PFD.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie klubowe Białka 2011

W dniach 09 - 11.07.2011 w miejscowości Białka k/Iłży odbyło się wyjazdowe spotkanie członków klubu SP7PFD. W roli gospodarza Stanisław SP7CXV wraz z Krzysiem SP7MFR, jako reporter Janusz SP7UWB, zabrakło Janusza SP7MFY (kłopoty z anteną) ale odwiedził nas w niedzielę. W piątek wieczorem przyjechali koledzy Janusz SQ7LQH, Zbyszek SQ7LQT a w sobotę Krzysiek SP7MFQ. Po południu dotarł Janusz SP7CDG z Radomia. Głównym celem tegorocznego wyjazdu była weryfikacja osiągnięć członków klubu oraz przyjęcie i

weryfikacja kart QSL kandydatów na członków SPDXC: Janusza SP7UWB, Janusza SP7MFY oraz Jacka SP7EVK. Weryfikacji kart QSL dokonał kolega Jurek SP7CVW z Kielc, który przebywał z nami cały czas. Jurku tą drogą serdecznie Ci dziękujemy za przybycie, załatwienie weryfikacji i cenne rady, dotyczące obrotu kart QSL jak i działalności DX-owej. Przez cały czas czynna była radiostacja klubowa. Łączności emisjami cyfrowymi prowadził Krzysiek SP7MFR. Pogoda była w kratkę, nie zabrakło burzy z piorunami a mostek zalany był tak, że goście czuli się jak nad jeziorem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. W niedzielę rano pyszny barszczyk i powrót do domu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Zjazd jesienny oddziału OT 51 w Borkowie

Delegacja członków klubu SP7PFD w dniu 15.10.2011 w składzie Stanisław SP7CXV, Józef SP7CKU, Krzysiu SP7MFR, Andrzej SP7EUO uczestniczyła w jesiennym zjeździe OT 51, który odbył się w Borkowie k/Kielc. Głównym punktem obrad było rozliczenie Zawodów Staropolskich 2011 organizowanych po raz pierwszy przez OT 51. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach cenne nagrody rzeczowe (anteny, reflektometry, przełączniki anten). Przedstawiciel OT 51 przy PZK Leszek SP7WOL przekazał stan prac ze zjazdów ZG PZK. Zjazd OT 51 jednogłośnie podjął uchwałę o pozostawieniu dotychczasowych składek na OT w wysokości 30 zł rocznie, mimo to, że składki do ZG PZK wzrosły o 10 zł rocznie. Po smacznym obiedzie i zakończeniu obrad przez Prezesa Pawła SP7SP uczestnicy udali się na ognisko i pieczenie kiełbasek, nie zabrakło dobrego piwka co by można było skutecznie dalej prowadzić dyskusję nie tylko o DX-ach HI.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody w spotkaniu wzięło udział około 50 osób, które w miły i przyjacielski sposób spędziły czas na dyskusjach o przyszłości krótkofalarstwa i nie tylko. Do spotkania w kwietniu 2012.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wigilia w klubie 2011

W czwartek 22.12.2011 w klubie SP7PFD z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyło się uroczyste spotkanie członków klubu. Tradycyjnie koledzy wzajemnie połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne oraz noworoczne.

W spotkaniu wigilijnym wzięła udział większość kolegów, choć niektórych złamała choroba ale byli obecni duchem. W przyjemnej atmosferze wspominano miniony rok, wyprawę na "Wykus", spotkanie "na Białce" i inne, pojawiały się też nowe pomysły, co się uda zrobić pokaże czas.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information