Posiedzenie Zarządu OT 51

W klubie SP7PFD w dniu 21.01.2012 odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału OT 51 w składzie: SP7SP - prezes, SQ7MHN - skarbnik, SP7LFT - v-ce prezes ds. sportowych, SP7SQI - v-ce prezes ds. organizacyjnych, SP7AID - członek zarządu, SP7CXV - członek zarządu.

Głównym celem posiedzenia było przyjęcie sprawozdania finansowego przygotowanego przez skarbnika. Sprawozdanie zostało przyjęte jednogłośnie. Dalsza dyskusja skupiała się nad doskonaleniem organizacji "Dni aktywności OT 51 2012" oraz zbliżającym się wiosennym zjeździe OT 51, który w tym roku odbędzie się w Brodach. Na tym obrady zakończono. Stronę logistyczną spotkania sprawnie załatwił niezastąpiony Krzysiek SP7MFR.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Relacja z nadzwyczajnego zjazdu OT 51

W dniu 17.03.2012 w pięknym nowym ośrodku wypoczynkowym nad zalewem w Brodach odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków OT 51, którego celem był wybór delegatów na XXI KZD PZK. Frekwencja jak na krótki termin powiadomienia określony względami proceduralnymi była bardzo wysoka. W głosowaniu tajnym wybrano dwóch delegatów oraz dwóch zastępców delegatów.

delegaci: Paweł Szmyd SP7SP oraz Leszek Łokaj SP7WOL

zastępcy: Stanisław Becher SP7CXV oraz Artur Tabaszewski SQ5TA.

Obrady zakończono w godzinach południowych przy wyjątkowo pięknej pogodzie. Na zjeździe nie zabrakło oczywiście kolegów z naszego klubu w osobach: Józef SP7CKU, Krzysiek SP7MFQ, Krzysiek SP7MFR, Janusz SP7MFY, Andrzej SP7SQV oraz Stanisław SP7CXV.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wiosenny zjazd oddziału OT 51

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniach 14 - 15.04.2012 w Brodach Iłżeckich odbył się wiosenny zjazd OT 51 PZK. Klub SP7PFD reprezentowali koledzy Janusz SP7MFY, Krzysiek SP7MFQ, Józef SP7CKU oraz Stanisław SP7CXV w godzinach popołudniowych dojechał Jacek SP7EVK.

Choć pogoda specjalnie nie dopisała frekwencja była bardzo wysoka. Na rozpoczęcie obrad głos zabrał prezes oddziału kolega Paweł SP7SP, który podsumował dotychczasową działalność oddziału, stan finansów przedstawił skarbnik oddziału kol. Wojtek SQ7MHN, który określił jako bardzo dobry, komisja rewizyjna nie miała zastrzeżeń, następnie zastępca prezesa do spraw sportowych i qsl manager w jednej osobie podsumował tegoroczne Dni aktywności OT 51 stwierdzając, że aktywność była bardzo wysoka o czym świadczy duża liczba zgłoszeń na "certyfikat" do czego przyczynili się między innymi również koledzy z naszego klubu aktywnie pracując na CW, SSB oraz emisjami cyfrowymi. W sprawach różnych kol. Stanisław SP7CXV zgłosił do wyróżnienia Honorową Odznaką PZK kol. Pawła SP7SP oraz kolegów z klubu SP7PFD Józefa SP7CKU oraz Krzysztofa SP7MFR z sali koledzy zgłosili kol. Józefa SP7FGA z Ostrowca Św. oraz kol. Sławka SP7ITB z Radomia. Na tym obrady zakończono a po pysznym obiedzie uczestnicy udali się na ognisko z kiełbaskami gdzie dalej toczyły się dyskusje w grupach. Część gości w koleżeńskiej atmosferze obradowała nadal w pięknie wyposażonych pokojach do późnych godzin nocnych. Do spotkania w czerwcu na Wykusie podczas kolejnej pracy radiostacji okolicznościowej SN0AK, do czego serdecznie zapraszali koledzy z klubu SP7PFD.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV  

 

Zaproszenie na "Wykus 2012"

Tradycja zobowiązuje - również w tym roku zapraszamy wszystkich kolegów krótkofalowców i nie tylko do odwiedzenia nas na Wykusie. Jest to miejsce zgrupowań Świętokrzyskich kombatantów Armii Krajowej "Ponury Nurt", którzy 16.06.2012 będą obchodzić rocznicę swojego święta związanego ze sprowadzeniem prochów komendanta mjr. Ponurego. Miejsce to jest również miejscem pracy radiostacji okręgu "Jodła" i bohaterskiej śmierci większości plutonu ochrony radiostacji. Klub SP7PFD w dniach 13.06.2012 do 17.06.2012 będzie czynny z "Wykusu" na cw, ssb, rtty, psk pod znakiem okolicznościowym "SN0AK". Dojazd od Wąchocka w kierunku na Siekierno lub z Bodzentyna na Siekierno Wykus. Ponieważ jest to środek lasów świętokrzyskich, prosimy o zapewnienie sobie wszelkich środków do zakwaterowania i wyżywienia. W sobotę 16.06.2012 możliwość zakupienia "harcerskiej grochówki". Serdecznie zapraszamy.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV  

 

Kolejna wyprawa klubu SP7PFD na "Wykus" to już historia. Od 13.06.2012 do 17.06.2012 z miejsca zgrupowań partyzanckich "Ponury Nurt" pracowała amatorska radiostacja pod okolicznościowym znakiem SN0AK upamiętniająca pracę partyzanckiej radiostacji okręgu "Jodła". Początkowe dni pobytu choć pogoda nie sprzyjała, nie odstraszyła operatorów Krzyśka SP7MFR, Janusza SP7MFY, Krzyśka SP7MFQ oraz Przemka SP7WOP który pomógł w transporcie, instalacji i pracy z okolicznościowym znakiem. W następnych dniach dołączyli koledzy ze Skarżyska, Suchedniowa i Radomia. W piątek przybył prezes OT 51 Paweł SP7SP oraz Stanisław SP7CXV prezes klubu SP7PFD. Z pobliskiego Wąchocka odwiedził obozowisko Wojtek SQ7MHN z klubu SP7PSW. Praca na radiostacjach z początku była prowadzona z baterii samochodowych następnie z agregatu spalinowego.

Ze względu na zbieżność terminu pracy stacji okolicznościowej oraz rozgrywek piłkarskich na Euro 2012 koledzy z Suchedniowa urządzili strefę kibica, która była ogólnie dostępna i cieszyła się powodzeniem podczas meczów za co kolegom serdecznie dziękujemy. Przed i po uroczystościach obozowisko i pracę radiostacji obejrzało wielu gości, harcerze, pani redaktor z Radia Kielce, która przeprowadziła wywiad z prezesem klubu Stanisławem SP7CXV. W sumie przeprowadzono wiele ciekawych łączności nie tylko krajowych ale i zagranicznych. Wyprawa na "Wykus" jest jedną z imprez integracyjnych oddziału OT 51. Klub SP7PFD składa podziękowanie dla zarządu oddziału za pomoc logistyczną przy organizacji wyprawy.

Do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie klubowe na Białce 2012

Tradycyjnie w dniach 06 - 08.07.2012 w Białce k/Iłży odbyło się spotkanie członków klubu SP7PFD Stanisława SP7CXV, Krzyśka SP7MFR, Janusza SP7MFY, Andrzeja SP7EUO oraz kolegi Darka z Warszawy ex SP7MGA.

Pracowała radiostacji klubowa pod znakiem SP7PFD/5 oraz odbywały się pokazy obsługi odbiornika detektorowego z kolekcji Krzyśka SP7MFR. Wieczorem przy ognisku trwały dyskusje na tematy krótkofalowe i nie tylko. W niedzielę po pysznym białym barszczyku przygotowanym przez gospodarza goście rozjechali się do domów życząc sobie rychłego spotkania w następnym roku. Do zobaczenia.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV  

 

Zjazd oddziału OT 51 w Brodach

W dniu 29.09.2012 w Brodach Iłżeckich odbył się zjazd oddziału OT 51, oczywiście nie zabrakło tam członków klubu SP7PFD w składzie SP7MFQ, SP7CKU, SP7CXV, SP7EVK, SP7MFR.

Zjazd miał typowo integracyjny charakter. Po formalnym przywitaniu przez prezesa kol. Pawła SP7SP głos zabrali koledzy: skarbnik SQ7MHN przedstawił stan finansów, następnie rozliczenie zawodów z dni aktywności z lutego 2012 przedstawił z-ca prezesa ds-sportowych kol. Paweł SP7LFT. Wręczono nagrody rzeczowe w postaci zasilaczy impulsowych zwycięzcom oraz dyplomy i certyfikaty stacjom które zajęły dalsze miejsca. Po smacznym obiedzie zakończono obrady, które przeniosły się w plenery pięknego ośrodka nad zalewem w Brodach. Pieczenie kiełbasek i nie tylko przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. Do spotkania na wiosnę 2013.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV  

 

Wigilia 2012 w klubie

Tradycja to tradycja w siedzibie klubu w dniu 20.12.2012 odbyło się spotkanie wigilijne członków klubu SP7PFD.

Aby połamać się opłatkiem do klubu przybyli Józef SP7CKU, Stanisław SP7CXV, Krzysiek SP7MFR, Krzysiek SP7MFQ, Janusz SP7MFY, Janusz SP7UWB, Grzesiek SQ7BCL, Jacek SP7EVK. Koledzy życzyli sobie wzajemnie zdrowia i FB DX. Spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information