Posiedzenie Zarządu OT 51 w klubie

W dniu 26.01.2013 w klubie SP7PFD odbyło się robocze posiedzenie zarządu oddziału OT 51 w składzie: Prezes SP7SP, skarbnik SQ7MHN, Jurek SP7SQI, Andrzejej SP7XFS, Stanisław SP7CXV, Janusz SP7CDG.

Skarbnik SQ7MHN oraz przewodniczący komisji rewizyjnej SP7XFS przedstawili sprawozdania za rok 2012. Po dyskusji nad przedstawionymi dokumentami podpisano protokoły. Ustalono też termin zajazdu na 13.04.2013, który odbędzie się w Brodach nad zalewem. Przypominam, że zjazd będzie zjazdem wyborczym nowego zarządu OT 51.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV  

 

Wyprawa na Wykus

Jak tradycja nakazuje tak w tym roku 2013 klub SP7PFD w dniach 12.06 środa po południu do 16.06 niedziela do południa organizuje wyprawę na Wykus, miejsce postoju tradycyjnie na polance zaraz przy zjeździe z drogi głównej. Dojazd od Wąchocka w kierunku na Rataje lub z Bodzentyna na Siekierno, drogi są leśne niezbyt dobrej jakości. Jeżeli ktoś zostaje na noc trzeba zabrać ciepłą odzież bo noce są zimne, warto mieć coś na komary oraz własne zaopatrzenie w żywność, w sobotę przed uroczystościami harcerki za niewielką opłatą serwują grochówkę.

Okazją do pracy okolicznościowej radiostacji pod znakiem SN0AK jest coroczny zjazd kombatantów zgrupowania Świętokrzyskiego AK Ponury Nurt, który odbywa się w sobotę 15.06.2013 na polanie.

Radiostacja SN0AK pracuje z miejsca skąd nadawała partyzancka radiostacja Radomsko-Kieleckiego okręgu "Jodła" inspektora "Jacka".

W imieniu klubu serdecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców oraz sympatyków leśnych wypraw.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Krótka relacja z wyprawy na "Wykus 2013"

Choć osobiście nie byłem w tym roku na wyprawie (żona w szpitalu), to jak zwykle frekwencja i pogoda dopisała choć pierwsze dni nie były obiecujące. Z klubu SP7PFD stała ekipa z Krzysiami SP7MFR, SP7MFQ, SP7MFY, SP7WOP, SP7EUO. Dopisali koledzy z Ostrowca z Pawłem SP7SP na czele, Skarżysko z kolegą Sławkiem SP7FBB oraz koledzy z Suchedniowa i Radomia.

Pracowała radiostacja pod okolicznościowym znakiem SN0AK, która przez okres kilku dni nawiązała szereg łączności nie tylko krajowych. Obozowisko odwiedziło wielu uczestników zjazdu partyzantów Armii Krajowej zgrupowań "Ponury-Nurt" z generałem na czele. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w roku przyszłym.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie opłatkowe 2013

W czwartek 19.12.2013 w dzień klubowy jak nakazuje tradycja przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe członków klubu SP7PFD. Frekwencja była znakomita - praktycznie przybyła większość członków oraz nowi adepci krótkofalarstwa z koleżanką Dorotą na czele. Uczestnicy połamali się opłatkiem życząc sobie pomyślności w uprawianiu naszego hobby

oraz sukcesów w nowym 2014 roku. Następnie po przybyciu ostatnich gości i wspaniałym ciastku, które zafundowała koleżanka Dorota dyskutowano o problemach nie tylko krótkofalowych. Cieszy fakt, że zainteresowanie krótkofalarstwem rośnie.

Korzystając z okazji życzę wszystkim klubowiczom Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku a młodym adeptom zdania egzaminu i uzyskania licencji krótkofalowych.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information