Prezentacje krótkofalarskie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

W ramach statutowej działalności klubu jest propagowanie krótkofalarskiej działalności. Okazją do zaprezentowania naszego hobby i jego walorów społecznych było zaproszenie na prezentację w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. W maju 2014 w ramach dni techniki członkowie klubu SP7PFD w składzie Stanisław SP7CXV, Krzysztof SP7MFR, Janusz SP7MFY, Jacek SP7EVK, Darek SP7DPT przeprowadzili prezentację łącznie z pokazem pracy na radiostacji na żywo. W ramach pokazu przeprowadzono wiele łączności na telegrafii oraz na fonii co wzbudziło zainteresowanie zgromadzonej młodzieży szkolnej. W wykładzie zaprezentowano użycie sprzętu radioamatorów i umiejętności operatorskich do potrzeb alternatywnej łączności w sytuacjach kryzysowych co nie jest bez znaczenia dla bezpieczeństwa ludności na danym terenie.

Nie bez znaczenia dla propagowania krótkofalarstwa jest fakt, że na podsumowaniu dni techniki w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 był reprezentant klubu krótkofalowców SP7PFD oraz przedstawiciele Politechniki Kieleckiej, Krakowskiej, lokalnego biznesu oraz władz samorządowych.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wyprawa na "Wykus 2014"

Tradycyjnie w czerwcu klub SP7PFD organizuje wyprawę krótkofalarską na "Wykus" w terminie 12.06.2014 do 15.06.2014. Pierwsza grupa kolegów z radiostacją będzie już 11.06 w środę po południu, koledzy Janusz SP7MFY i Przemek SP7WOP. Klub będzie pracował tradycyjnie pod okolicznościowym znakiem SN0AK. Dojazd od strony Wąchocka w kierunku Rataj a od strony Bodzentyna na Siekierno. W sobotę po południu główne uroczystości ku czci poległych partyzantów ze zgrupowania AK Ponury-Nurt na polanie Wykus i ognisko.

Radiostacja SN0AK instalowana jest w miejscu pracy radiostacji okręgu "Jodła" insp. "Jacka" co przyczynia się do przypomnienia o bohaterskich partyzantach łącznościowcach.

Zapraszamy do łączności i do odwiedzenia obozowiska SN0AK. Prowiant i zakwaterowanie należy zabrać własne, w sobotę istnieje możliwość kupienia grochówki od harcerzy.

Zdjęcia z wyprawy w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie klubowe Białka 2014

W dniach 11 - 13.07.2014 w miejscowości Białka k/Iłży odbyło się spotkanie członków klubu SP7PFD: Stanisława SP7CXV, Krzyśka SP7MFR, Krzyśka SP7MFQ, Janusza SP7MFY, Andrzeja SP7EUO oraz kolegów Jurka SP7CVW i Darka ex SP7MGA byłego członka SP7PFD.

Przez cały czas czynna była radiostacja klubowa. W niedzielę po pysznym białym barszczyku przygotowanym przez gospodarza goście rozjechali się do domów życząc sobie rychłego spotkania w następnym roku.

Do zobaczenia.

 

Spotkanie opłatkowe 2014

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w klubie spotkali się członkowie klubu aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Frekwencja dopisała, uroczysta kolacja smakowała co widać na fotografii.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information