Klub SP7PFD na prezentacji w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

Jak w roku ubiegłym tak i teraz klub został zaproszony do przeprowadzenia pokazu na żywo łączności krótkofalowych oraz przeprowadzenia wykładu na temat łączności alternatywnych w sytuacjach kryzysowych z okazji organizowanych w dniach 21 - 24.04.2015 Dni Technika. W prezentacji uczestniczyli koledzy Stanisław SP7CXV, Krzysiek SP7MFR, Janusz SP7MFY, Darek SP7DPT. Zainteresowanie młodzieży było spore co widać na fotografii, szczególnie przystosowanie i gotowość krótkofalowców do utrzymania łączności w sytuacjach zagrożenia (brak łączności liniowej i komórkowej).

Na podsumowaniu w dyrekcji szkoły przedstawiciel klubu Stanisław SP7CXV był między innymi wśród Starosty powiatu Starachowice, prezesa firmy Perfopol oraz przedstawicieli Politechniki Krakowskiej i Kieleckiej co ma wpływ na propagowanie krótkofalarstwa nie tylko jako wspaniałego hobby.

Zdjęcia w dziale Galeria - Inne wyprawy klubowe

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

"Wykus 2015"

Tradycyjnie klub SP7PFD zorganizował "ekspedycję" na Wykus by uczcić partyzantów łącznościowców, którzy obsługiwali oddziały partyzanckie okręgu AK "Jodła". Czynna była radiostacja pracująca pod okolicznościowym znakiem SN0AK.

Przeprowadzono wiele łączności emisjami CW I SSB. Wszystkim uczestnikom oraz odwiedzającym nasz obóz serdecznie dziękujemy za pomoc, miłe słowa i do spotkania za rok na wyjazdowej aktywności klubu SP7PFD.

 

Spotkanie opłatkowe 2015

W dniu 17.12.2015 w klubie SP7PFD odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. W spotkaniu uczestniczyli co bardziej aktywni członkowie klubu. Po wzajemnych życzeniach i połamaniu opłatkiem skromna kolacja oraz dyskusje krótkofalowe i nie tylko. Atmosfera wspaniała co widać na fotografii.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information