Prelekcja krótkofalarska z pokazem łączności na żywo

W dniu 12.04.2016 z okazji dni techniki organizowanych przez dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. 1-go Maja członkowie klubu krótkofalowców SP7PFD działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury SSM w Starachowicach przeprowadzili pokaz pracy amatorskiej radiostacji. Praktyczny pokaz pracy oraz łączności na żywo prowadzili koledzy Krzysiek SP7MFR oraz Janusz SP7MFY.

Prelekcję na tematy radiowe, trochę historii oraz zasad pracy na radiostacji amatorskiej przedstawił Stanisław SP7CXV. Ważną częścią tej prelekcji było przedstawienie możliwości wykorzystania radioamatorów w sytuacjach zarządzania kryzysowego np. podczas klęsk żywiołowych lub innych zagrożeniach przy braku łączności profesjonalnych. Zainteresowanie młodzieży było duże jak również pozytywna ocena zajęć przez Panią Dyrektor co skutkowało zaproszeniem na taką prelekcję w przyszłym roku.

Zdjęcia w dziale Galeria - Inne wyprawy klubowe

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Zaproszenie na "Wykus 2016"

Tradycyjnie klub SP7PFD organizuje "ekspedycję" na Wykus by uczcić partyzantów łącznościowców, którzy obsługiwali oddziały partyzanckie okręgu AK "Jodła". Podczas ostatniego okrążenia przez znaczne siły niemieckie zginęło wielu żołnierzy, którzy ochraniali tę radiostację. Od 16.06 - 19.06.2016 będzie czynna radiostacja amatorska o znaku SN0AK. W dniu 18.06.2016 w godzinach popołudniowych na polanie opodal naszej lokalizacji odbywają się uroczystości oraz msza polowa w intencji poległych tam żołnierzy AK.

Wszystkich zainteresowanych krótkofalowców radioamatorów serdecznie zapraszamy będzie, czynna radiostacja - możliwość pracy pod okolicznościowym znakiem, zakwaterowanie: możliwość rozbicia namiotu na terenie obozowiska. Brak możliwości zakupu żywności na miejscu, katering we własnym zakresie. W sobotę możliwość zakupu grochówki u harcerzy.

Dojazd od strony Wąchocka na Siekierno Wykus a od Bodzentyna na Wykus. Uwaga drogi leśne ostrożności nigdy za wiele.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Zjazd jesienny OT 51 w Brodach

W dni 29.10.2016 w Brodach nad zalewem odbył się jesienny zjazd OT 51 PZK. Oprócz sprawozdań z działalności oddziału, które to zreferowali koledzy z zarządu, ważnym akcentem było wręczenie przez kolegę Tadeusza Pamiętę SP9HQJ, który reprezentował Zarząd Główny PZK odznak honorowych

PZK kolegom z naszego klubu. Te zaszczytne odznaczenia zostały wręczone koledze Józefowi SP7CKU oraz koledze Krzyśkowi SP7MFR co świadczy o wielkim zaangażowaniu kolegów w działalność klubową i rozwój tego wspaniałego hobby jakim jest krótkofalarstwo zrzeszone w PZK. Po uroczystościach było ognisko z kiełbaskami i oczywiście rozmowy na tematy krótkofalarskie i nie tylko.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wigilia w klubie 2016

Rok 2016 ma się ku końcowi a zatem Święta Bożego Narodzenia tuż tuż czyli czas na podsumowanie minionego roku, złożenie życzeń świątecznych oraz wzajemne połamanie się opłatkiem. W klubie SP7PFD w zasadzie nie ma problemów z frekwencją tak i w tym roku koledzy dopisali. Cieszy fakt, że dołączyli nowi członkowie w osobach Krzysztofa SP7VTT oraz Andrzeja SP7MOW, który to odzyskał licencję i wznowił działalność krótkofalową. Nie zabrakło wiernych członków w osobach Józek SP7CKU, Krzysiek SP7MFR, Janusz SP7MFY, Janusz SP7UWB, Jacek SP7EVK, Przemek SP7WOP,

Andrzej SP7EUO, obecny był kolega z Radomia Starachowiczanin Marian SP7GBI oraz piszący te słowa Stanisław SP7CXV. Połamanie się opłatkiem oraz złożenie wzajemnych życzeń rozpoczęło uroczystą wigilię. Krótko podsumowano miniony rok, który był w miarę życzliwy dla działalności klubowej. Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane działania, koledzy zostali wyróżnieni przez ZG PZK honorowymi odznakami PZK, wyjazd i organizacja "Wykus" 2016, spotkanie integracyjne na Białce to tylko niektóre działania. Klub doposażył się technicznie w nowy sprzęt i anteny. Uroczysta kolacja oraz dyskusje zakończyły to bardzo miłe spotkanie.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy czytającym

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information