Zjazd sprawozdawczo wyborczy OT 51

W dniu 08.04.2017 w ośrodku w Brodach Iłżeckich odbyło się spotkanie członków oddziału OT 51 PZK gdzie nie zabrakło przedstawicieli naszego klubu SP7CKU, SP7CXV, SP7MFY, SP7EUO, choć frekwencja była średnia ze względu na lichą pogodę to obrady przebiegały sprawnie a było to spotkanie ważne bo skończyła się kadencja zarządu. Po relacjach o pracy odchodzącego zarządu i udzieleniu absolutorium przez komisję rewizyjną i zgłoszeniu kandydatów do nowego składu zarządu i komisji rewizyjnej odbyło się tajne głosowanie. Prezesem został kolega Paweł SP7SP a nasz kolega klubowy Janusz SP7MFY został sekretarzem oddziału co jest bardzo miłym akcentem jako że największy klub w OT 51 ma swojego przedstawiciela. Po obradach jeszcze tradycyjne ognisko z kiełbaską i do zobaczenia na jesiennym zjeździe.

Koledze Januszowi SP7MFY serdecznie gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Prelekcja w Zespole Szkół Zawodowych nr 2

Chyba to tradycja, że dyrekcja szkół zawodowych przy ul 1-go Maja z okazji organizowanych tzw. "DNI TECHNIKA" zaprasza krótkofalowców z klubu SP7PFD na pokaz pracy radiostacji amatorskiej a przy okazji trochę ogólnie na temat łączności radiowej i jak to z radiem było.

W tym roku gościliśmy w technikum 19.04.2017 słuchaczy było sporo a i zainteresowanie też. W tegorocznej prezentacji i pogadance brali udział Stanisław SP7CXV, Krzysiek SP7MFR, Darek SP7DPT, który jest nauczycielem w tej szkole oraz młodszy kolega Grzesiek SQ7OEK. Tradycyjnie ja SP7CXV prowadziłem pogadankę a koledzy SP7MFR i SQ7OEK prowadzili pokaz praktycznych łączności na żywo. W czasie pogadanki położono nacisk na atrakcyjność hobby jakim jest krótkofalarstwo oraz na aspekt społeczny tej działalności w sytuacjach kryzysowych jako alternatywnego systemu łączności w razie klęsk żywiołowych (awarii sieci telefonicznych oraz sieci telefonii komórkowej). Podczas pokazu udało się nawiązać łączność z kolegą Józkiem SP7CKU oraz zademonstrować łączności emisjami cyfrowymi, które prowadził kol. Krzysztof z Grzesiem. Kolega Grzesiek jako młody krótkofalowiec zachęcał jeszcze młodszych kolegów do zainteresowania się tą piękną dziedziną techniki jaką jest radio. Zainteresowanie było spore, zajęcia trwały ponad 2 godziny. Pani dyrektor pięknie podziękowała za prelekcję z zaproszeniem na przyszły rok.

Zdjęcia w dziale Galeria - Inne wyprawy klubowe

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wiosna 2017 i oczywiście wyprawa na Wykus

Tradycyjnie w czerwcu z okazji zlotu kombatantów AK na Wykusie nie może zabraknąć krótkofalowców którzy upamiętniają poległych tam łącznościowców z okręgu AK "Jodła" Insp. "Jacka". W tym roku w dniach 14.06 (około południa) do 18.06.2017 będzie czynna radiostacja amatorska z klubu SP7PFD w Starachowicach o znaku okolicznościowym - SN0AK - operatorami będą członkowie klubu jak i chętni goście krótkofalowcy.

Dojazd od strony Wąchocka w kierunku na Rataje Siekierno ok. 3 km leśna droga oraz z Bodzentyna Siekierno - Wykus leśna droga.

Zaopatrzenie własne, w sobotę podczas oficjalnych uroczystości, możliwość zakupu grochówki harcerskiej oraz napojów. Do soboty jest możliwość rozbicia własnych namiotów.

Zapraszamy !

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wykus 2017

Zgodnie z zapowiedzią tegoroczna wyprawa członków klubu SP7PFD na Wykus w dniach 14 - 18.06.2017 to już historia. W tym roku oprócz stałych bywalców Janusza SP7MFY, Przemka SP7WOP, Andrzeja SP7EUO przebywali nowi operatorzy Janusz SP7UWB oraz Andrzej SP7MOW, na krótko obozowisko odwiedziło wielu krótkofalowców nie tylko z oddziału OT 51. Prawie od

początku przebywali koledzy z Ostrowca z prezesem OT 51 Pawłem SP7SP jak również niezawodni koledzy z Suchedniowa i Radomia. W sobotę przed i po uroczystościach oficjalnych na polanie "Wykus" gdzie odbywała się msza polowa oraz apel poległych partyzantów zgrupowania AK Ponury-Nurt, miejsce zainstalowania radiostacji o znaku okolicznościowym SN0AK w którym to pracowała radiostacja okręgu AK "Jodła" insp. "Jacka" zwiedziło wielu harcerzy i uczestników zjazdu kombatanckiego. Efekt pracy radiostacji to wiele łączności na CW, SSB i Digi nie tylko ze stacjami europejskimi choć propagacja była mało sprzyjająca do nawiązywania łączności.

Wszystkim uczestnikom oraz odwiedzającym nasz obóz serdecznie dziękujemy za pomoc, miłe słowa i do spotkania za rok na wyjazdowej aktywności klubu SP7PFD o znaku SN0AK.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Białka 2017 czyli wyjazdowe spotkanie klubu SP7PFD

Od kilku lat klub organizuje wspólny pobyt na Białce k/Iłży, także w tym roku w dniach 14 - 16.07.2017 koledzy klubowi spotkali się co by trochę poeksperymentować z antenami, trochę popracować na radiostacji, testować nowe emisje np. emisję digi JT65. Nikt nie ukrywa faktu, że poza pięknymi

widokami jest wspólny obiad ze smacznymi prosto z wody ugotowanymi goloneczkami, na drugi dzień o barszczyku nie wspominając. Klub się powiększył o nowych członków tak i na Białce oprócz stałych gości po raz pierwszy gościli nowi adepci krótkofalarskiej braci koledzy Radek SQ7RAD oraz Paweł SQ7IKP. Pobyt wszystkim się podobał więc do zobaczenia w następnym roku.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Jesienny zjazd OT 51 Brody 2017

W dniu 04.11.2017 odbył się zjazd oddziałowy OT 51 PZK w pięknym ośrodku nad zalewem w Brodach Iłżeckich. Frekwencja jak na taki termin była znakomita, pogoda też dopisała z klubu właściwie była większość aktywnych członków co dobrze świadczy o kondycji klubu. W sprawach oddziału nic ważnego od ostatniego zjazdu się nie dzieje, więc zjazd zdominowały sprawy

operatorskie i techniczne. Ciekawą prezentację na temat nowych technik łączności cyfrowych FT-8 przeprowadził kolega z Ostrowca SQ7BCN, natomiast koledzy z naszego klubu Krzysiek SP7MFR i Janusz SP7MFY zaprezentowali własne konstrukcje miniaturowych TRX "Tulipan". Zainteresowanie pokazem było spore. Na koniec kolega Marek SP7DQR gościnnie z klubu SP7PKI przedstawił prezentację z pobytu na Tuwalu T2. Potem część rozrywkowa czyli część dalsza dyskusji o krótkofalarstwie i nie tylko a gorące prosto z ogniska kiełbaski i piwko bardzo temu sprzyjały.

Do zobaczenia na wiosnę 2018

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wigilia w klubie 2017

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok tuż tuż, więc koledzy z klubu SP7PFD tradycyjnie spotkali się w klubie aby złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. W tym roku oprócz starszych kolegów na uroczystej wigilii pojawili się nowi członkowie w osobach Grzesiek SQ7OEK, Radek SQ7RAD oraz Paweł SQ7IKP. Nowi członkowie klubu to doświadczeni koledzy obyci z techniką radiową i wspaniale sobie radzący na pasmach amatorskich na radiostacji klubowej jak i na swoich radiostacjach co

jest o tyle istotne, że powiększyli społeczność krótkofalarską w Starachowicach. Po oficjalnym połamaniu się opłatkiem tradycyjna skromna kolacja oraz burzliwa dyskusja na tematy nowych technik łączności oraz techniczne i nie tylko. Cieszy fakt, że w naszym klubie przybywa nowych kolegów, którzy z wielkim zaangażowaniem włączają się w działalność klubową. Klub z własnych składek zakupił antenę GP7DX, która to poprawi komfort pracy na pasmach KF. Dzięki koledze Krzysiowi SP7MFR znakomitemu skarbnikowi klubu mimo pewnych kosztów modernizacji klubu rok zakończył się dodatnim saldem co świadczy o dobrej kondycji i atmosferze w klubie.

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wigilie w klubie

Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Rok 2018 wszystkim klubowiczom oraz pozostałym krótkofalowcom z regionu życzy

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information