Spotkanie wielkanocne 2019

Członkowie klubu SP7PFD spotkali się na tradycyjnym "jajku" aby uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Jak co roku frekwencja była spora co widać na zdjęciu. Po złożeniu wzajemnych życzeń z okazji świąt była skromna kolacja a przy okazji dyskusja o bieżących wydarzeniach krótkofalowych, technicznych, antenach oraz nowej emisji FT8, która to wzbudza wiele kontrowersji. Poruszony był temat organizacji corocznego wyjazdu na "Wykus" 2019, który jest flagową imprezą terenową klubu.

Dziękuję kolegom za liczne przybycie, miłe życzenia i do kolejnych uroczystych spotkań.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Krótko o zjeździe OT 51

Tegoroczny zjazd wiosenny Staropolskiego oddziału OT 51 odbył się nie w Brodach gdzie gościliśmy parę lat ale ze względu na brak możliwości terminowych (komunie) gościliśmy w Starachowicach na obiektach Strzelnicy Sportów Obronnych "ŚWIT". Obrady zaczęły się w drugim terminie frekwencja średnia. Po wstępnym zagajeniu przez prezesa Pawła SP7SP krótkie podsumowanie działalności prelekcje kierowników klubów SP7PFD, SP7POS, SP7PTM krótkie podsumowanie oraz dyskusja, którą zdominowali koledzy z klubu SP7POS, wolne wnioski, pyszny obiad, znakomita grochówka no i właśnie ostatnia atrakcja zjazdowa. Trudno było nie wykorzystać okazji by nie skorzystać z możliwości i zrobić zawody w strzelectwie z karabinka AK 47. Każdy mógł oddać 10 strzałów a prezes oddziału ufundował puchar dla zwycięscy, którym został kolega Jurek SQ7SQI.

Oczywiście na zjeździe nie zabrakło członków klubu SP7PFD: Józek SP7CKU, Krzysiek SP7MFR, Stanisław SP7CXV, Janusz SP7MFY, Krzysiek SP7VTT, Andrzej SP7MOW, Janusz SQ7LQH, Jacek SP7EV oraz młodszych kolegów Piotrka SQ7OS oraz Radka SQ7RAD, którzy to dzielnie pomagali przy grilowaniu kiełbasek, oczywiście w zawodach strzeleckich też plasowali się na niezłych pozycjach.

Pogoda jak na kapryśny maj była wspaniała, miła atmosfera, która to zakończyła się dla klubowiczów we własnych podgrupach.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Po zjeździe doszła do nas smutna wiadomość. Córka naszego kolegi klubowego Kazimierza SP7CKT zawiadomiła nas, że "Kaziu" odszedł do krainy łowców DX-ów na wieczną wartę. Kolega Kazimierz do czasu gdy przeprowadził się parę lat temu do Gliwic, był czynnym członkiem klubu i wspierał go jak mógł. Zorganizował złom miedziany za który to klub kupił pierwszy komputer "Commodore 64", on też zorganizował materiał na antenę deltę w klubie, która służy do dziś.

Kaziu żegnamy Cię i spoczywaj w spokoju

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Zaproszenie na "Wykus 2019"

Klub SP7PFD w dniach 12.06.2019 do 16.06.2019 będzie aktywny z "Wykusu" pod znakiem SN0AK.

Od środy po południu do niedzieli do południa jest możliwość rozbicia namiotu ale trzeba przyjechać do piątku. W sobotę są główne uroczystości na polanie oraz msza polowa i wjazd samochodem jest bardzo ograniczony.

Zaopatrzenie trzeba zabrać własne, w sobotę harcerki serwują grochówkę za niewielką opłatą i coś można kupić, toaleta w czystej rzeczce "Lubianka". Dojazd od Wąchocka lub z Bodzentyna.

Zapraszamy do przyjazdu i pracy pod okolicznościowym znakiem.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Relacja z wyprawy na Wykus

Jak wyżej członkowie klubu SP7PFD w dniu 16.06.2019 zakończyli pracę z "Wykusu" pod znakiem SN0AK. Był to kolejny już pobyt w miejscu pracy partyzanckiej radiostacji okręgu "Jodła" inspektora "Jacka" z okazji corocznych zjazdów kombatantów AK zgrupowań Świętokrzyskich "Ponury Nurt". Kierownikiem wyprawy był kolega Janusz SP7MFY, który to sprawnie przeprowadził całą operację logistyczno - operatorską. Temperatura i komary nie ułatwiały kolegom operatorom pracy na radiostacji, mimo to udało się przeprowadzić wiele łączności krajowych i europejskich emisjami CW SSB FT8. Operatorami SN0AK z klubu SP7PFD byli koledzy Janusz SP7MFY - CW SSB, Grześ SQ7BCL - SSB FT8,

Janusz SP7UWB - SSB CW, SP7EUO - CW, Przemek SP7WOP - SSB, Radek SQ7RAD - FT8 oraz Grześ SQ7OEK - SSB. Była też czynna druga radiostacja, której operatorami byli koledzy z Radomia i Skarżyska. Wyprawie towarzyszyli koledzy z Ostrowca SP7GTU, Radomia SQ5DRN, SQ7BCZ, Skarżyska SP7WOC, SP7AID. Obozowisko odwiedził Prezes OT 51 Paweł SP7SP. Gościem był również nowy prezes ŚZŻAK, który pogratulował uczestnikom wyprawy uczczenia pamięci partyzanckich łącznościowców.

Do usłyszenia w przyszłym roku - operatorzy i organizatorzy SN0AK.

Karty QSL via SP7PFD OT 51

Więcej zdjęć w dziale Galeria - Wykus historia

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie Białka 2019

Klub SP7PFD od kilku lat w dniu zawodów IARU HQ organizuje wyjazdowe spotkanie klubowe na alternatywnym QTH Stanisława. Spotkanie jest klubowe ale zawsze gościmy kogoś z zewnątrz. W tym roku gościem był sam prezes oddziału OT 51 kolega Paweł SP7SP. Klub reprezentowali Krzysiek SP7MFR jako

główny operator radiostacji SP7PFD, Janusz SP7MFY, Radek SQ7RAD, Andrzej SP7MOW oraz gospodarz Stanisław SP7CXV. Celem pobytu oprócz pracy radiostacji klubowej w zawodach jest miłe spędzenie czasu w pięknych plenerach, las, łąka, woda i wiele czasu na niekończące się do późnych godzin nocne rozmowy nie tylko na tematy związane z naszym hobby. Gwoździem pobytu jest świeżutko ugotowana "goloneczka" z wody w sobotę na obiad a w niedzielę pyszny barszczyk z jajeczkiem i kiełbaską na śniadanie serwowane przez gospodarza. W tym roku bardzo aktywnie przy przyrządzaniu sekundował klubowicz młodszego pokolenia Radek SQ7RAD. Czynny był też ekologiczny grill na naturalnym ognisku oraz trochę piwa i wody do przepicia.

Mam nadzieję, że goście mile będą wspominać pobyt na wyjazdowym spotkaniu klubowym i do miłego zobaczenia w roku przyszłym.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

GP7DX

W dniu 3.08.2019 wspólnymi siłami kolegów Jacka SP7EV, Janusza SP7MFY, Janusza SQ7LQH, Pawła SQ7IKP, Grzesia SQ7OEK i Krzyśka SP7MFR zainstalowaliśmy w klubie antenę GP7DX produkcji Waldka SP7GXP.

Wykorzystaliśmy maszt anten UKF na którym osadzona została w/w antena. GP digi APRS i dwie anteny pionowe pozostałych radiotelefonów klubowych zamocowaliśmy na wspólnym uchwycie przy kominie wentylacyjnym.

Zdjęcia w dziale Galeria - Nasz klub

 

Klub na zjeździe SPDXC Ameliówka 2019

Tegoroczny zjazd SPDXC czyli Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych odbył się w dniach 20.09 - 22.09 w Ameliówce koło Kielc. Wśród uczestników nie zabrakło członków klubu SP7PFD, który specjalizuje się w

łącznościach Dx-owych. W chwili obecnej w klubie mamy siedmiu członków SPDXC. Na tegorocznym zjeździe sprawozdawczo wyborczym klub reprezentowali Stanisław SP7CXV, Józef SP7CKU, Janusz SP7UWB oraz Krzysztof SP7MFR, który z Pawłem SP7SP zainstalowali i częściowo wyposażyli radiostację zjazdową ze znakiem jubileuszowym SP60DXC. W spotkaniu brał udział również członek klubu weteran zjazdów Andrzej SP7EUO jako sympatyk SPDXC. Obrady burzliwe ale konkretne a że był to zjazd wyborczy więc prezesem został Marek SP7DQR skarbnikiem Jurek SP7CVW (obaj z Kielc) a w komisji rewizyjnej Stanisław SP7CXV z klubu SP7PFD ze Starachowic.

Zdjęcia w dziale Galeria - Inne wyprawy klubowe

Do spotkania na następnym zjeździe

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

FL - 63

W dniu 20.10.2019 zainstalowaliśmy w naszym wysłużonym TRX IC-735 wąski filtr cw 250Hz FL - 63. Komfort odsłuchu przy pracy telegrafią znacznie się poprawił.

W imieniu wszystkich członków klubu dziękujemy Prezesowi OT 51 PZK koledze Pawłowi SP7SP za podarowanie w/w filtra.

 

Zjazd OT 51 jesień 2019 Starachowice Strzelnica

Tegoroczny jesienny zjazd oddziałowy odbył się w Starachowicach na obiektach strzelnicy sportowej "Świt". Pogoda dopisała, trochę gorzej z frekwencją ale z każdego rejonu byli przedstawiciele a atrakcji było wiele. Prezes Paweł SP7SP zagaił oraz przedstawił dokonania oddziału, kolejno głos zabrali przedstawiciele klubów oddziałowych Stanisław SP7CXV z klubu SP7PFD, Rysiek SP7EXY z klubu SP7POS oraz kolega Piotrek SP7IIY z Buska Zdrój z nowo powstałego klubu w Busku, który prężnie się rozwija. Prezes wręczył puchar za zajęcie pierwszego miejsca w

strzelaniu z karabinka AK 47 na wiosennym spotkaniu, który przypadł koledze Jurkowi SP7SQI. Dyskusja na wolne tematy między innymi jak ożywić zjazdy oraz gdzie i jak zorganizować rocznicę 10-cio lecia powstania OT 51. Zarząd czeka na propozycję. Prezes odczytał rekomendację na Złotą Odznakę Honorowa PZK dla kol. SP7CXV oraz prosił kluby o złożenie do sekretarza takich rekomendacji dla innych kolegów. Atrakcją tego zjazdu było strzelanie z pistoletu wojskowego, co cieszyło się sporym zainteresowaniem bo okazja była wyjątkowa. Pyszny obiad oraz pieczone kiełbaski zakończyły zjazd.

Zdjęcia w Galeria - Zjazdy OT PZK

Do zobaczenia w przyszłym roku lub jeszcze w tym na 10-cio leciu 73!

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie wigilijne 2019 w klubie SP7PFD

Rok minął szybko. 19.12.2019 w klubie SP7PFD koledzy klubowicze zebrali się aby podsumować miniony rok, połamać się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Frekwencja znakomita, obecni byli prawie wszyscy członkowie oprócz kolegów na delegacjach i pracujących na dyżurach. Klub zrealizował zadania na ten rok, zorganizowano tradycyjną expedycję na "Wykus", spotkanie na "Białce", młodsi koledzy zregenerowali komputer klubowy do Win.10, zrewitalizowali pomieszczenia klubowe a starsi zamontowali

nowiutką antenę na KF GP7-DX, która to zapewnia wzrost zalogowanych łączności w klubowym logu łącznie z emisjami cyfrowymi FT-8 oraz zmienili całkowicie wygląd strony internetowej klubu, która prezentuje się znakomicie. Miło było uczestniczyć w takim spotkaniu wigilijnym a atmosfera rozmów i wspomnień była wspaniała.

Wszystkim uczestnikom spotkania oraz tym nieobecnym serdeczne podziękowania i do spotkania w wigilię 2020 w jeszcze większym gronie 73!

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information