Białka 2020

2020 rok bardzo nietypowy, zagrożenie epidemiologiczne wirusem COV-19, większość spotkań towarzyskich odwołana lub przełożona na inny termin. Niestety ucierpiało na tym nasze hobby krótkofalarskie, wiele ekspedycji zostało odwołanych lub przełożonych na bliżej nieokreślony termin. Również klub SP7PFD musiał się do tego dostosować i tak zawieszono spotkania klubowe. Nie odbyło się spotkanie "jajko świąteczne" jak również nasza sztandarowa impreza czyli "WYKUS 2020" i praca okolicznościowej radiostacji SN0AK. Choć faktem jest, że kilku naszych kolegów z klubu, gdy zelżały ograniczenia, było na Wykusie: Janusz SP7MFY, Przemek SP7WOP oraz Andrzej SP7MOW, jednak nadawali pod swoimi znakami. Spotkanie na Białce miało więcej szczęścia tym bardziej, że odbywa się na terenie prywatnym a obostrzenia zelżały. W dniach 10.07 popołudnie do 12.07 koledzy z klubu spotkali się na wyjazdowej sesji na alternatywnym QTH Stanisława SP7CXV aby trochę ponadawać plenerowo oraz porozmawiać nie tylko o sprawach klubowych. W piątek wraz z Krzysiem SP7MFR zrobiliśmy zakupy, urządziliśmy stanowisko dla plenerowej radiostacji klubowej na tarasie oraz inne przygotowania do grilla. Następnie dołączyli kolega prezes OT51 Paweł SP7SP oraz Janusz SP7MFY a w sobotę koledzy Radek SQ7RAD wraz z Andrzejem SP7MOW. W części rozrywkowej w piątek ognisko i pieczone kiełbaski a w sobotę tradycyjna golonka z wody, którą przypilnował i świetnie ugotował Radek. W międzyczasie na śniadanie jajecznica z 22 jaj ze szczypiorkiem i cebulką a w niedzielę pyszny barszczyk na golonce a wszystko to delikatnie podlewane piwkiem i "Sztumbrasem". Było by jeszcze fajniej, ale niestety w sobotę praktycznie padał deszcz i było chłodno, co widać na zdjęciach w galerii. Pomimo przeszkód w logu stacji SP7PFD znalazło się 260 qso, co i tak jest sukcesem. Do spotkania za rok.

Zdjęcia w Galeria - Spotkania na Białce

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Zjazd SPDXC Jarnołtówek k/Opola 2020

W dniach 19-20 2020 w miejscowości Jarnołtówek k/Opola przy wspaniałej pogodzie odbył się doroczny zjazd SPDXC. Ze względu na sytuację z pandemią liczba delegatów była nieco ograniczona. Razem z osobami towarzyszącymi było około 50 uczestników. Klub SP7PFD reprezentował prezes Stanisław SP7CXV. Miłym akcentem podczas obrad było wręczenie Złotych Odznak Honorowych PZK przyznanych na ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego PZK w dniu 05.09.2020. Aktu dekoracji dokonał osobiście prezes PZK Tadeusz Pamięta SP9HQJ. Jednym z wyróżnionych był nasz kolega klubowy Stanisław SP7CXV wieloletni członek SPDXC, drugim Kazimierz SP2FAX również członek SPDXC.

Stanisławowi gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia.

W imieniu kolegów z klubu SP7PFD - Krzysztof SP7MFR

Zdjęcia w dziale Galeria - Inne wyprawy klubowe

 

Spotkanie oddziałowe w klubie SP7PFD

  W związku z koniecznością wyboru delegata oraz jego zastępców na Nadzwyczajny Krajowy Zjazd PZK, który to jest zwołany uchwałą ZG PZK na 14-15 listopada br. w ośrodku Nad Zalewem w Kobylej Górze w klubie SP7PFD gościnnie w dniu 03.10.2020 odbył się mini zjazd członków OT-51. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią (COV-19) liczba uczestników nie była imponująca. Zgodnie ze statutem w drugim terminie dokonano wyboru delegata, którym został kolega Leszek SP7WOL a jego zastępcami kolega Waldek SP7GXP oraz  Stanisław SP7CXV. Następnie prezes OT 51 Paweł SP7SP podziękował za przybycie, krótka dyskusja, kawka którą zaserwował Krzyś SP7MFR i obrady zakończono.

Atmosferę na zjeździe najlepiej oddaje zdjęcie a delegatowi życzymy owocnych obrad w lepszych warunkach.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Spotkanie opłatkowe w klubie SP7PFD 2020

Ograniczenia związane z pandemią COViD 19 dotknęły głęboko działalność w naszym klubie i nie pozwalają na normalne spotkania klubowe jak za dawnych czasów. Z inicjatywy kolegi Józefa SP7CKU 10.12.2020 spotkaliśmy się w klubie aby choć trochę porozmawiać w czasach trudnych gdy istnieje zagrożenie własnego zdrowia, oczywiście o opłatku nie było mowy bo to dopiero 10-ty. Jednak Józef zapobiegliwie wziął opłatek i tak tradycji stało się zadość i mini spotkanie odbyło się. Krótkie życzenia wzajemnie złożyli sobie koledzy Józek SP7CKU, Stanisław SP7CXV, Krzysiek SP7MFR, Janusz SP7MFY, Radek SQ7RAD, Piotrek SQ7OS oraz Andrzej SP7EUO.

Z okazji Świąt oraz Nowego Roku 2021 życzę wszystkim członkom naszego klubu, sympatykom oraz wszystkim ludziom dobrej woli zdrowia, pomyślności w nowym mam nadzieję lepszym 2021roku.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

 

 

Additional information