Wyprawa na Wykus 2021

Jak nakazuje tradycja w 2021 roku klub SP7PFD w dniach 09.06 środa po południu do 13.06 niedziela do południa organizuje wyprawę na Wykus. Miejsce postoju na polance zaraz przy zjeździe z drogi głównej. Dojazd od Wąchocka w kierunku na Rataje lub z Bodzentyna na Siekierno leśnymi drogami. Okazją do pracy okolicznościowej radiostacji pod znakiem SN0AK jest coroczny zjazd kombatantów zgrupowania Świętokrzyskiego AK Ponury Nurt, który odbywa się w sobotę 12.06.2021 na polanie. W imieniu klubu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia obozowiska wszystkich krótkofalowców oraz sympatyków leśnych wypraw.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

Klub na Wykusie 2021

Pandemia zelżała i członkowie klubu SP7PFD pod kierownictwem kolegi Janusza SP7MFY wyjechali na Wykus aby trochę popracować pod znakiem okolicznościowym SN0AK aby tradycji stało się zadość. Oto jego relacja:

Jak zwykle już od ponad trzydziestu lat w czerwcu klub SP7PFD organizuje wyprawę terenową na Wykus w celu upamiętnienia miejsca zainstalowania i pracy radiostacji Okręgu AK "Jodła" pod dowództwem inspektora "Jacka" oraz miejsca zgrupowań AK i rocznicy śmierci dowódcy majora Ponurego. Oficjalne obchody rocznicy śmierci dowódcy zgrupowania AK majora Jana Piwnika ps. Ponury odbyły się w sobotę 12 czerwca. My tzn. Grzegorz SQ7BCL, Andrzej SP7EUO, Paweł SP7GTU, Maciek SP7WOC, Przemek SP7WOP i ja Janusz SP7MFY byliśmy na miejscu już w środę aby mieć czas na pracę w eterze jak i na polaków rozmowy przy ognisku. Już pierwszego wieczoru byliśmy pełni nadziei, że propagacja będzie łaskawa, gdy Maciek SP7WOC uruchomił radio i na 20m było pięknie słychać JA, HL i stacje z USA. A to wszystko na antenie LW zarzuconej na pobliskie krzaki. Niestety następne dni już nie były tak dobre. Od czwartku zaczęli przybywać następni uczestnicy biwaku Rafał SQ7BCZ i Robert SP7VUG.

Koledzy z Suchedniowa rozwiesili antenę na 80m a my postanowiliśmy spróbować szczęścia na wyższych pasmach. Grzesiek SQ7BCL przywiózł pionową antenę, którą postawiliśmy na uchwycie wkręconym w grunt + dodatkowe przeciwwagi. Ja rozwiesiłem pionową deltę  na 40m, 30m, 20m zrobioną według opisu na stronie CQHAM.RU. Warunki propagacyjne były złe ale mimo to zrobiliśmy kilkadziesiąt QSO na CW i FT8. W międzyczasie odwiedzili nas koledzy Janusz SP7UWB, Ryszard SP7SEW, Krzysiek SP7VTT. Pogoda nam dopisała a przynajmniej do soboty. Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie albo zaraz po oficjalnych uroczystościach zaczyna się burza i tak było tego roku. Lało od godziny 17 w sobotę do 3 nad ranem w niedzielę. Całe szczęście w niedziele przed południem pogoda była łaskawa i pozwoliła nam spokojnie zwinąć anteny i namioty. Spotkanie było jak zwykle bardzo udane, wszyscy byli szczęśliwi, że mogą się spotkać bezpośrednio co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Dziękujemy Nadleśnictwu Suchedniów za wyrażenie zgody na nasz pobyt w lesie i za zaufanie do naszej ekipy. Do spotkania w przyszłym roku (już tylko 11 miesięcy zostało HI).
VY 73 Janusz SP7MFY

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Wyjazdowe spotkanie klubu SP7PFD Białka 2021

Lipiec termin zawodów SN0HQ to czas na wyjazdowe spotkanie klubowe na alternatywnym QTH u Stanisława SP7CXV w miejscowości Białka k/Iłży. Tak i w tym roku już w piątek 09.07 koledzy w składzie SP7MFR Krzysiek, SP7EUO Andrzej oraz gospodarz w godzinach popołudniowych przybyli na miejsce celem przygotowania sprzętu oraz prowiantu czy zakupu zamówionych golonek, które to zostały zamarynowane w solance. W sobotę dotarła reszta kolegów a byli to: Janusz SP7MFY, Andrzej SP7MOW oraz Radek SQ7RAD. Golonki przyrządzone przez Stanisława a dopracowane i podane przez kolegę Radka smakowały wybornie. Praca w zawodach,

rozmowy nocne, wspólne zdjęcia można zobaczyć w galerii. Rano w niedzielę świetna jajecznica, barszczyk i powrót do domów. Gościnnie odwiedził nas Marian SP7GBI, który to skorzystał z naszego serwisu technicznego i został mu uruchomiony TRX oraz modem do emisji cyfrowych. Był bardzo zadowolony i serdecznie nam dziękował.

To by było na tyle wszyscy byli zadowoleni a SN0HQ przybyło punktów.

Prezes klubu SP7PFD Stanisław SP7CXV

 

Additional information